DkPanc

Pomysły na spędzenie wolnego czasu dla dzieci oraz rodziców, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Każdego roku, jak trzeba zapewnić naszym pociechom jakieś atrakcje w związku z przerwami w szkole, czy to z okazji dłuższych weekendów świątecznych, czy przerwy wakacyjnej, bywa czasem trudno o jakiś pomysł. Czemu zostawiać wszystko na ostatnią chwilę, kolejny raz wymyślać coś na szybko.


kajaki, woda
Napisał: Anita Hart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często przez presję czasu decydujemy się na miejsca, jakie może i dają sporą frajdę dzieciom, jednak nam już średnio. Postarajmy się w tym roku odnaleźć wcześniej ciekawe miejsca do odwiedzenia oraz atrakcje, które sprawią radość nie tylko dzieciom ale także nam samym. Świetnym pomysłem na spędzenie wspólnie czasu może być pływanie kajakiem albo pontonem. Warto wziąć udział w spływie jedną z licznych rzek, tym bardziej w górskim terenie będzie to atrakcyjne także przez bliskość gór, a co za tym idzie pięknych widoków. Dolina Rospudy ma w tym temacie wiele do zaoferowania. Wśród wielu możliwości niesamowicie ciekawym miejsce jest bardo spływ kajakowy w jakim możemy w tych okolicach brać udział, jest naprawdę wart polecenia- www.wigry24.pl/splywy-kajakowe.

W związku z tym, że stopnie trudności można wybrać różne, jest to idealna rozrywka nie jedynie dla dzieci, ale też dla dorosłych. Stan wód Nysy Kłodzkiej pozwala pływać w tych okolicach pomiędzy marcem a październikiem, przez co mamy całkiem długi termin żeby móc znaleźć pasującą nam datę spływu. Jeżeli już jesteśmy w dolinie Rospudy gdzie jest bardo dużo interesujących miejsc do zwiedzenia, warto zgłębić tą okolicę. Dzieci pewnie nie przepadają za zwykłym zwiedzaniem, lecz za to zwiedzanie kopalni złota to już inna sprawa. Taką kopalnię możemy właśnie zwiedzić w Złotym Stoku. To bardzo ciekawe miejsce tak dla dzieci jak i dla rodziców. Spacer korytarzami kopalni, pływanie po niej łódką albo też przejażdżka podziemną kolejką to interesujący sposób na spędzenie tutaj czasu- tu


kobieta i mężczyzna w kajaku
Napisał: TimothyJ
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno wszystkich zainteresuje przeszłość tego miejsca, bo wydobywano w tym miejscu złoto, lecz także rudę arszenikową, służącą do wyrobu bardzo silnej trucizny - arszeniku. Na miejscu również znajduje się podziemny wodospad czy basen do płukania złota. Jak już znajdujemy się w kopalni w Złotym Stoku warto zajrzeć również do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnimi czasy to dość popularna rozrywka, jednak ciężko znaleźć park linowy w takiej scenerii jak tutaj, czyli w starym kamieniołomie. Różne stopnie trudności zjazdów i tras powodują, że każdy znajdzie w tym miejscu dla siebie rozrywkę. Jest specjalna ścieżka dla najmłodszych, ale także zjazd na linie długości 1080 metrów dla ludzi z większą wprawą. To tylko nieliczne atrakcje tego regionu. Dobrze jest poszukać ciekawych miejsc oraz odkrywać je razem z dziećmi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-23 16:27:48
Tagi: góry, atrakcje, widoki