DkPanc

W jakich kierunkach rozwija się rynek smartfonów, z jakiego powodu te urządzenia stały się tak popularne.

Jeszcze przed dwudziestu laty nikt nie mógł przypuszczać, jak będzie się rozwijał rynek telefonów. Panowały wtedy wielkie, nieporęczne aparaty, jakie nie dość że kosztowały fortunę, to poza dzwonieniem niewiele więcej mogły zaoferować. Rozwój technologii przyczyniał się do coraz większej miniaturyzacji urządzeń, lecz dopiero patent firmy Apple spowodował, że rynek telefonów komórkowych wygląda dzisiaj tak jak wygląda. Jedno trzeba przyznać, szef tej firmy był wizjonerem, i umiał te wizje wcielić w życie.


application
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeden ze swoich pomysłów postanowił wykorzystać w zupełnie nowym urządzeniu, jakie w miejsce klawiszy posiadało zupełnie inne rozwiązanie, to znaczy ekran dotykowy. Cały sprzęt złożony był właśnie z tego ekranu, obudowy i całej elektroniki wewnątrz. Świat początkowo z ostrożnością podszedł do tej nowinki, ale wszystko bardzo szybko ocenili konsumenci. Telefony mające ekran dotykowy stały się symbolem prestiżu, więc zainteresowanie nimi zaczęło bardzo dynamicznie rosnąć.

Niewiele czasu później pozostałe firmy zaczęły dostrzegać potencjał, jaki niosły za sobą smartfony, bo tak właśnie zostały nazwane te urządzenia, i świat został wręcz zalany takim sprzętem. Dzisiaj rynek smartfonów bardzo dynamicznie się rozwija, tak naprawdę telefony klawiszowe już kilka lat temu utraciły swoją pozycję. A same smartfony stały się mocnymi komputerami, o parametrach i możliwościach sporo przewyższających komputery sprzed kilku lat. Obecnie na rynku liczą się dwa rodzaje smartfonów, to znaczy sprzęt opierający się o system operacyjny Android i Apple.


Smartphone
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chce je gonić Windows ze swoim systemem okienek, ale póki co mocno pozostaje z tyłu. Popularność tych urządzeń bierze się także z tego, że zapewniają one mnóstwo rozrywki a także w wielu przypadkach i pracy. Powstające współcześnie aplikacje na smartfony to coraz bardziej rozbudowane programy, dzięki czemu mogą cieszyć i graczy i osoby chcące pracować na tych urządzeniach. Patrząc na dynamikę rozwoju tego rynku spodziewać się można, że wkrótce telefony klawiszowe to będzie zabytek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 11:57:07
Tagi: Windows, telefony, rynek, Urządzenia