DkPanc

Czym jest tuning? W jakiego rodzaju samochodach najlepiej go wykorzystać? Jakie są rodzaje tuningu?

Dla jednych ludzi samochodowy tuning to jak najbardziej przerabianie aut, dla innych zaś to przejaw mody lub stylu życia, przede wszystkim prezentacja swojej indywidualności oraz niezależności. Racja jest po obu stronach, bo tuning w języku angielskim znaczy modyfikację w seryjnych pojazdach, dzięki temu można wytworzyć unikatowy egzemplarz.
Musimy przyznać, że w ostatnich latach ta dziedzina motoryzacji rozwinęła się bardzo dynamicznie, że definicja tuningu powiększyła się o parę kategorii. Środowisko tuningowców zdecydowanie potwierdza, że zmieniać w autach można w sumie wszystko, a jedynymi czynnikami, jakie ograniczają pragnienie zmian jest z pewnością zasobność portfela kierowcy oraz profil przeznaczenia pojazdu - poznaj firmę Meguiar's. Całe szczęście zawsze są właściwe preparaty, które każdy kierowca jest w stanie używać, jak Meguiar's. Tuning tak naprawdę możemy podzielić na dwie najbardziej ważne kategorie.
samochód
Napisał: Gib Goodrich
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeden z nich tuning mechaniczny, kolejny optyczny. Na początku twierdzono, iż tuning dotyczy jedynie mechanicznych zmian, czyli takich, jakie mogą zwiększyć osiągi samochodu - czy mówimy o prędkości maksymalnej, przyspieszeniu lub powiększaniu momentu obrotowego. Komercjalizacja jednakże i popularność sprawiły, że dziś tuning odnosi się również do elementów stylistycznych auta, tak więc zmian w wyglądzie auta poprzez wykorzystanie spojlerów czy fachowo zaprojektowanych zderzaków. Wiele sklepów np. OEM+ Internetowy Sklep Tuningowy OEM Tuning Center zajmuje się wymyślaniem i sprowadzaniem odpowiednich elementów, jak Shiny Garage, dzięki czemu nasz samochód jest w stanie prezentować się rzeczywiście fachowo.


Wraz z rozwinięciem technologii tuning zawitał w nowe obszary - polecamy Shiny Garage. Zwłaszcza zauważalne jest to w nowoczesnych samochodach. Tuning elektroniczny, identycznie jak tuning mechaniczny polega na polepszaniu właściwości trakcyjnych, powiększaniu mocy pojazdu, odnosi się jednakowoż najczęściej do oprogramowania jednostki napędowej, jaka odpowiedzialna jest za kondycję silnika. Najbardziej popularny jest tzw. tuning chipowy wykorzystywany w sterownikach motoru, po prostu w komputerze silnika. Tak wykorzystany tuning z pewnością wpłynie na wyższej jakości osiągi, na to, że samochód będzie sprawował się wspaniale przez bardzo długi czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-22 15:06:32
Tagi: samochód, auta, zderzak