DkPanc

"Chorobą" współczesnych szkrabów jest zbyt częste przesiadywanie przed komputerem - dlatego trzeba znaleźć ich jakieś hobby powiązane ze zwierzętami

W dzisiejszych czasach raczej nie można zobaczyć już maluchów, które biegają po parku. Najczęściej siedzą w domach i są zajęte swoimi smartfonami.
finanse, pieniądze


Dlatego ważną rolą rodziców wydaje się być to, by zaszczepić maluchom miłość do zwierząt. To da im możliwość w przyszłości znaleźć sobie zajmujące hobby.


Jeśli nasze maleństwo lubi czytać książki czy oglądać filmy o koniach, to jest to oznaka tego, że powinniśmy w nim zgłębiać miłość do tych zwierząt. Warto więc naszego szkraba zapisać do szkoły jeździeckiej. Nauczy się tam nie tylko na koniu jeździć, ale też będzie z nim przebywał. Nauczy się pewnego rodzaju odpowiedzialności za żywe stworzenie. Zorientuje się, że wierzchowiec musi otrzymywać jedzenie o określonych porach i że jego boks powinien być wysprzątany. Zwierzę wszakże ma uczucia. Wobec tego nie może poczekać z karmieniem długo, by maluch miał możliwość skończyć grę. Jeżeli nasze dziecko złapie tak zwanego bakcyla i będzie wyrażało taką chęć, to mamy możliwość go wyprawić na kolonie jeździeckie. Przez dwa tygodnie będzie przebywało bliżej natury. Będą większą grupa wybierać się na konne przejażdżki do lasu. Będzie miało możliwość oddychać czystym powietrzem. Znajdzie także miłych przyjaciół. Może któreś z dzieci będzie z naszego miasta i nasz maluch będzie w stanie kontynuować znajomość również po zakończeniu kolonii.
Jasne jest to, że wspólne pasje łączą ludzi i pewnie będzie to początek braterstwa na całe życie. Konie uczą wszakże cierpliwości, ale także szacunku do istot żywych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:02:22
Tagi: film, dzieci, ciało, żel, hobby