DkPanc

Czemu powinniśmy gimnastykować się?

Fizyczna aktywność to jeden z najistotniejszych elementów zdrowego stylu życia. Już od powyżej 50 lat sportowi lekarze i kardiolodzy starają się uświadamiać nam jak wielką rolę odgrywa profilaktyka ruchowa we wzmacnianiu zdrowia , formy psychicznej, kształtowaniu sprawności i zapobieganiu wielu metabolicznym chorobom.
Dzisiejszy tryb pracy sprzyja eliminacji fizycznej pracy i ogólnej bezczynności ruchowej. W krajach rozwiniętych coraz to trudniej wyszukać ludzi wykonujących intensywną pracę mięśniową. Odmienił się ponadto styl spędzania czasu wolnego, który niestety coraz mniej sprzyja uprawianiu sportu a także fizycznej rekreacji.


aktywność fizyczna
Napisał: wikipedia


Bez wątpliwości najogromniejsze znaczenie dla promocji zdrowia będą mieć zajęcia sportowe zorganizowane, albowiem nie jedynie charakteryzują się najwyższą efektywnością w zakresie poprawy zdrowia cielesnego, ale również oddziałują na płaszczyznę psychiczną (odczuwanie przyjemności z ruchu, kształtowanie samodyscypliny, czerpanie radości z twórczej pracy nad własnym umysłem i ciałem) oraz społeczną (przeciwdziałanie nudzie). Literatura naukowa na przestrzeni ostatnich dekad zaprezentowała niezwykle duży materiał poświęcony po treningowym zmianom w funkcjach jak też strukturach człowieczego ciała.
Regularna aktywność fizyczna nie jedynie oddziałuje stymulująco na prawidłowy wzrost a także rozwój w okresie dziecięctwa i młodości lecz też gwarantuje utrzymanie zdrowia w wieku dorosłym, spowalnia procesy starzenia i łagodzi dolegliwości starszego wieku. Wyjątkowo wiele uwagi poświęca się funkcji aktywności fizycznej w kształtowaniu kondycji układu naczyniowo-sercowego. Nie ma wątpliwości - sport to zdrowie!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:00:21
Tagi: aktywność fizyczna, sport, części, zajęcia, sportu