DkPanc

Dlaczego dobrze wybrać rower jako środek komunikacji w mieście? Dlaczego to najbardziej odpowiednie rozwiązanie?

Życie w dużym ośrodku miejskim nigdy nie było zbyt proste, a to przez hałas, ceny, trudność w przemieszczaniu się po mieście. To ostatnie szczególnie doskwiera, gdy warto bardzo szybko przedostać się z jednego miejsce na drugie, gdyż stanie w korkach to jak najbardziej normalka.
Wiele osób myśli, czy korzystnie wsiadać do samochodu, jak takie trudności tam czekają. I słuszne pytanie, czy warto? A jak nie, to co zrobić, jakie jest wyjście?


kulturyści
Napisał: JD Lasica
Na podstawie: http://www.flickr.com


gastronomia
Napisał: www.audio-luci-store.it
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jesteśmy w stanie przesiąść się do publicznej komunikacji, lecz niestety, prawdopodobnie każdy, kto z niej dłużej korzystał zdaje sobie sprawę, jakie ma negatywy. Na pewno nie wyrabia czasowo, szczególne kiedy w mieście nie ma dużo buspasów, więc kierowcy autobusów muszą jeździć tam, gdzie auta, co oznacza, że stoją w korkach. To może tramwaje, lub metro? Może tak, to określone rozwiązanie, ale tramwaje w każde miejsce nie dojeżdżają, tak samo jak metro, no i to ostatnie dostępne jest tylko w Warszawie.


rower
Napisał: Manoj Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com


A co z innymi ośrodkami miejskimi? Zdaje się, iż najlepszym rozwiązaniem jest tu rower, którym dojedziemy do każdego miejsca. Oczywiście wiele tu zależy od tego, jakie są ścieżki w danym ośrodku miejskim, ale z roku na rok jest z tym coraz lepiej. Rowery nie kosztują dużo, są bardzo łatwo dostępne różnorodne typy, a ponadto można na nich jeździć przez cały rok.
Tak, przez cały rok, nawet w zimę, ponieważ są specjalne stroje, tj. bielizna termoaktywna, dzięki której jazda na rowerze jest przyjemna, jest nam cieplutko, jednocześnie nie wydzielamy nadmiernie potu. Z drugiej strony zimy są bardziej łagodne, więc śnieg nie jest taką przeszkodą jak kiedyś.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:28:15
Tagi: śnieg, miasta, koszt, rozwiązanie