DkPanc

Interesujące wszelkiego rodzaju militaria.

Istnieje mnóstwo osób, które interesują wszelkiego gatunku militaria. Współcześnie mają oni dużo łatwiej trafić do najlepszych ofert na skutek sposobnościom zakupów w sklepach internetowych.
pejzaż - firmy
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Plan
Napisał: Oliver Symens
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym z przeważnie kupowanych jest multitools. Przypomina konstrukcją bardzo powiększony nożyk i ma małe nożyczki, ostrza, wkrętaki, miarkę, szpic, kombinerki i dużo różnych akcesoriów. Jest niewielki i jeśli włożymy go do pokrowca, będziemy go mogli nosić każdego dnia. Standardowe wyposażenie większej części urządzeń jest takie same, natomiast jest mnóstwo multitooli z kolejnymi możliwościami. Większość multitooli konstrukcją przywodzi kombinerki, jednak można znaleźć również urządzenia w kształcie klucza „żabki”, jakie ułatwiają odkręcanie śrub. Można również nabyć multitool w formie prostego scyzoryka, nie będzie on aż tak efektywny jak oryginalny, lecz w większości przypadków sprawdzi się niezwykle dobrze. Każdy ma różne upodobania odnośnie wyboru multitoola, dla pewnych osób lepszym wyborem będzie malutkie narzędzie, które będzie można zabrać wszędzie ze sobą, inni wybierają pełnowymiarowe multitoole.


W czasach gdy nawigacja satelitarna jest oczywistością, kompasy zdają się być przedmiotem muzealnym. Jednak kompasy posiadają tę wartość że nie potrzebują do działania prądu. Nie są zależne od satelitarnej sieci i dadzą się zastosować praktycznie wszędzie.
Dobry kompas to dobra konstrukcja, spora, obrotowa tarcza, spora pokryta fosforyzującą farbką igła, koniecznie zawieszona w płynie stabilizującym. Coraz powszechniejsze stają się kompasy cyfrowe, ich zaletą jest możliwość samoczynnej korekcji deklinacji magnetycznej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:13:36
Tagi: części, militaria, kupić, możliwości