DkPanc

W jaki sposób odpowiednio przygotować nasze ciało do wysiłku triathlonowego?

Uniwersalnie wiadomo, że w szerokim zakresie pojmowany sport jest czynnikiem, który może wywrzeć wyjątkowo wartościowy wpływ na stan naszych organizmów. Przyjęło się uniwersalnie mawiać, że zdrowy człowiek, który w znaczący sposób dba o swoją sprawność cielesną może bez problemu pokonywać wszelkiego rodzaju przeciwności mogące pojawić się na jego drodze. W tym miejscu warto zauważyć, że formy naszej codziennej aktywności ruchowej przybierają coraz bardziej różne formy.


pływanie
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobór dyscypliny, jaką chcemy uprawiać jest w sporej mierze zdeterminowany jedynie od naszych indywidualnych oczekiwań. Praktyka klarownie ujawnia nam również, że chętnie decydujemy się na skrajny wysiłek, jaki z jednej strony może stanowić dla nas olbrzymie wyzwanie, jednakże będzie źródłem wielkiej satysfakcji. Przykładem takiej dyscypliny, która potrzebuje od nas sporego przygotowania oraz zaangażowania to triathlon. Jest to swego rodzaju połączenie kilku dyscyplin niepomiernie popularnych pośród naszego społeczeństwa, czyli biegania, pływania oraz jazdy rowerowej. Jego kwintesencją jest pokonanie w jak najszybszym czasie wskazanej trasy, która dla wielu z nas może wydawać się od początku do końca nie do pokonania. Jakim sposobem powinniśmy się w związku z tym przygotować do triathlonu?


bieganie
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Na samym początku musimy wygospodarować sobie sporą ilość wolnego czasu, jaka będzie przeznaczona w następnej kolejności na trening. Trzeba spostrzec, że to właśnie odpowiedni trening będzie w stanie zapewnić nam zarówno przebycie triathlonu, jak i uzyskanie należytego wyniku. Do realizacji takiego założenia bez wątpienia nieodzowny będzie nam plan treningowy triathlon - . Powinien on zostać przyrządzany przez profesjonalistów, którzy będą w stanie odpowiednio rozłożyć natężenie rozmaitych ćwiczeń, co rzecz jasna bezpośrednio przełoży się na stopniowe pogłębianie naszej sprawności. W naszych działaniach powinniśmy jednak koniecznie wykazać się wytrwałością oraz konsekwencją, która będzie miała istotne znaczenie. Zdolności naszego organizmu będą bowiem powiększały się z biegiem czasu. Stanowczo najbardziej trudnym doświadczeniem będzie przebycie triathlonu po raz pierwszy, niemniej w czasie przyszłym sytuacja widocznie się poprawi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:17:54
Tagi: sprawność, Forma, wysiłek