DkPanc

W jaki sposób uczyć się do egzaminu na architekturę

Czas technikum większość z nas wspomina jako czas swobody, w którym większość czasu człowiek poświęcał zabawom i umawianiu się ze znajomymi. Był to również okres, w jakim sporo przygotowywało się do matury i testów na uniwersytety.


książka
Na podstawie: www.morguefile.com
Dziś testy wstępne są już zniesione dla wielu wydziałów, jednak na kierunkach, na jakich wymagane są dodatkowe zdolności, dla przykładu: umiejętności rysowania czy śpiewu, przeprowadzane są dodatkowe testy dla przyszłych studentów.

Chciałbym uczyć się na krakowskim ASP!
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie jest jedną z wiodących szkół tego typu w Polsce. Pracujący tam wykładowcy posiadają duże doświadczenie i wysoką renomę w świecie sztuki, a od studentów wymaga się dużo, dużo znaczących poświęceń, niż na większości polskich uczelni. nic w tym dziwnego, że większość młodych ludzi, która myśli o sobie jak o przyszłych malarzach, ciągnie do Krakowa z różnych stron naszego kraju.

Identyczną sytuację możemy zobaczyć, przyglądając się rekrutacji na kierunek architektura na jednej z dwóch krakowskich uczelni technicznych. Na tym kierunku organizowana jest dodatkowa rekrutacja, obejmująca testy z rysunku, nie tylko technicznego. Jeśli Twoim marzeniem jest studiowanie architektury, warto pomyśleć zawczasu o douczeniu się i już w liceum chodzić na lekcje rysunku w Krakowie, gdyż bardzo często prowadzą je doktorzy uczelni, jacy w późniejszych latach mogą być naszymi wykładowcami.

Jak wybrać kompetentnego korepetytora?
Jeżeli podjąłeś decyzję o rozpoczęciu kursu rysunku, niezłym pomysłem będzie popytać o lekcje wśród przyjaciół,jacy już taki kurs rysunku w Krakowie ukończyli (pomocne będą strony społecznościowe). otrzymane od nich wiadomości trzeba porównać i wytypować kilkanaście najlepszych kursów rysunku. Niezbędne będą też wiadomości od osób uczestniczących w takich w kursach, którzy dostali się na kierunek, na jaki i my chcemy się dostać. Wybrany w ten sposób kurs na pewno da nam odrobinę przewagi nad potencjalnymi konkurentami, a biorąc pod uwagę to, że z roku na rok ilość ludzi na miejsce na wydziałach technicznych jest większa, dobrze będzie zadbać o każdy możliwy do zdobycia punkt rekrutacyjny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:15
Tagi: kurs, Rekrutacja, Rysowanie