DkPanc

Jeśli pragniesz wyobrazić sobie jak wyglądało miasto kilkadziesiąt lat temu, to zobacz stare zdjęcia Krakowa i skonfrontuj je z tym jak przedstawia się obecnie

Kraków jest miastem starym, zabytkowym i pięknym. Potwierdzi to każda osoba, jaka odwiedziła go choć raz w życiu. Różnorodne atrakcje turystyczne , a także jedyny w swoim rodzaju klimat są przyczyną tego, że Kraków odwiedzają nie tylko Polacy, ale także podróżnicy zagraniczni.

rynek
Napisał: Jonas Van den Eynde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Będąc w tym cudownym mieście nie powinno się zapomnieć o zobaczeniu Smoka Wawelskiego, Rynku Głównego oraz dzielnicy Kazimierz. Wskazane jest, aby pobyć w każdym z tych miejsc trochę więcej czasu i zobaczyć w wyobraźni jak to miejsce prezentowało się kilkadziesiąt lat temu. Gdy nie umiemy sobie tego zobrazować możemy obejrzeć zdjęcia starego Krakowa, na których widnieją te same miejsca, jakie przed momentem odwiedziliśmy.Na pewno takie fotografie (www.oldcracowfoto.com/) będziemy mogli przeglądnąć w muzeach i zbiorach, które są w posiadaniu ludzi, interesujących się historią tego miejsca. W tej chwili powstają projekty, które mają na celu skonfrontowanie teraźniejszego wyglądu obiektów z tym sprzed wieków. Za sprawą tej inicjatywy stare zdjęcia Krakowa będzie w stanie zobaczyć każdy zainteresowany. Jest to akcja, która pozwoli przedstawić naszym maluchom to, jak świat szybko się rozbudowuje i w jaki sposób modernizuje się otoczenie w którym przebywamy.

Warto popytać dziadków lub kogoś ze starszego pokolenia o zdjęcia starego Krakowa, bowiem nieraz tacy ludzie lubią magazynować takie pamiątki w starych albumach. Może to być również doskonałą szansą do porozmawiania z kimś o przeszłości tego miasta i o tym jak to wyglądało w trakcie wojny. Gdy interesuje nas problematyka z okresu wojennego należy odwiedzić muzeum, ponieważ tam na pewno znajdziemy stare Krakowskie zdjecia właśnie z tego okresu. Naturalnie każdy z nas ma możliwość kupna plakatu lub kartki pocztowej, na której widnieje panorama tego miasta sprzed wielu lat.

Kraków
Napisał: Harald Groven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Może okazać się to ciekawym pomysłem na prezent dla osoby, jaka pasjonuje się historią i gromadzi materiały dotyczące przeszłości. Jeśli nie wiemy, w jakim sklepie stacjonarnym lub kiosku jesteśmy w stanie nabyć taki upominek warto wyszukać tego w sklepach on-line, ponieważ tam bez wątpienia uda nam się wybrać taki, który nas zainteresuje.

Najważniejsze jest to, aby wiedzieć co działo się dawniej i o jaką Polskę walczyli nasi poprzednicy. Nie ma nic gorszego niż naród, jaki zapomina o swojej historii i nie utożsami się z nią. Nie możemy pozostać obojętni na żywot, jaki spotkał ludzi kilkadziesiąt lat temu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:54:12
Tagi: pocztówki, klimat, upominek, wojna, widokówki