DkPanc

Korzystne i niekorzystne strony współczesnej telewizji

Telewizja to medium znane już od dziesiątków lat. Przez te wszystkie lata w telewizji bardzo wiele się zmieniło, a ewolucja ta dotyczyła nie tylko spraw technologicznych związany z telewizorami, choć to faktycznie odegrało wielką rolę. Od dawna można także napotkać na opinie, według których telewizja to medium służące wywierania wpływów i jako taka jest niezwykle niebezpieczna.


Telewizja
Napisał: LG전자
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie można obserwować dość duże zmniejszenie popularności tego środka przekazu, co wypływa głównie z niezwykłej popularności sieci WWW. Jednak ciągle telewizja posiada ogromne rzesze fanów w bardzo zróżnicowanym wieku. Oglądanie telewizji posiada tak wady, jak i niekorzystne strony. Rzecz jasna najważniejsza kwestia odnosi się tak jak w sytuacji większości środków masowego przekazu do umiaru w wykorzystywaniu, który pozwala na pozostawanie obiektywnym. Zasadniczo obecnie bardzo powszechna jest telewizja cyfrowa, poprzez którą ma się do wyboru bardzo dużo różnych programów. O obecnej ofercie dostawców można dowiedzieć się wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „telewizja cyfrowa we Wrocławiu”.

Wielki wybór kanałów i programów

Jak już zostało wcześniej wspomniane, obecnie telewizja (zobacz - program tv – TV1) cyfrowa oferuje ogromny wybór w kwestii kanałów. Zresztą ich ogólna ilość nieustannie rośnie, ponieważ nieustannie wymyślane nowe, dedykowane różnym grupom widzów. Przykładowo w ostatnich latach stworzono sporą liczbę kanałów telewizyjnych przeznaczonych dla przedstawicieli poszczególnych płci. W tej grupie są na przykład różnorodne kanały o tematyce związanej z kuchnią i kulinariami, które ze swej natury często przeznaczone są dla kobiet. W opozycji do nich znajdują się takie, które zajmują się na przykład motoryzacją.


Marnowanie wolnego czasu

Telewizory Philips z linii 6000
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Za jedną z najważniejszych wad telewizji uważa się to, że stanowi ona „pożeracz czasu”. Wiele osób bowiem spędza przed telewizorem zbyt długi czas, przeznaczając na to na przykład cały czas wolny. Oglądanie telewizji bywa bardzo dobrą rozrywką czy metodą odpoczynku wyłącznie wówczas, gdy robi się to raz na jakiś czas. Od tej czynności można się bardzo łatwo uzależnić. Bardzo często słyszy się krytykę wobec rodziców, którzy zamiast spędzać czas z własnymi pociechami namawiają je do oglądania telewizji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:48:28
Tagi: telewizor, rozrywka, kanał telewizyjny