DkPanc

Na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując imprezę rodzinną

Każda większa impreza familijna wymaga odpowiedniej oprawy. Szykujemy stół, częstokroć ozdobiony w śnieżnobiały obrus i kontrastowej barwy kwiaty. Z szuflady wyciągamy zestaw wytwornych sztućców. Jakaś część z nas nieco nerwowo sprawdza w internecie czy należycie ustawione zostały nakrycia, niektórzy z kolei zastanawiają się w jaki sposób rozplanować miejsca dla gości, a nie jest to z pewnością proste zagadnienie.

Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko
Napisał: Izabela Sekuła Jak Motyle
Na podstawie: abcslubu.pl
Pan domu bowiem powinien brać pod uwagę zarówno wiek uczestników jak też ich rangę. Jak wiadomo na szczycie stolika umieszcza się albo osoby najstarsze albo solenizantów bądź rodziców z potomstwem oraz chrzestnych - jeśli przyczyną do fetowania są chrzciny. Są jeszcze takie miejsca, gdzie na uroczystości mające związek z życiem religijnym zapraszany jest też duszpasterz który ową uroczystość odprawił - wtedy także i on traktowany jest szczególnie i należy go posadzić obok kluczowych uczestników biesiady familijnej.

zaproszenia ślubne
Na podstawie: http://www.waszezaproszenia.pl/
O ile jest to możliwe pan domu powinien zwrócić również uwagę przy planowaniu rozstawienia gości na bieżące relacje jakie panują pomiędzy nimi. Jeżeli dajmy na to wiemy że wuj Wiesław poróżnił się ze szwagrem Władkiem o pilarkę, lepiej nie spowodować żeby siedzieli blisko siebie gdyż pretensje mogą zepsuć im oraz innym gościom uroczystość, a obowiązkiem gospodarzy jest przecież dbanie o to aby wszyscy goście czuli się jak najlepiej w trakcie przyjęcia. Jak to jednak zaplanować technicznie? Prostym rozwiązaniem jest przygotowanie trochę wcześniej wizytówek z wypisanym imieniem postawionych we właściwych miejscach, uniknie się wówczas zbędnego bałaganu.

Takie wizytówki dobrze przygotowywać już wtedy, gdy zamawiamy zaproszenia na chrzest bądź też zaproszenia weselne. Takowe wyjście gwarantuje nam pewną ciągłość estetyczną oraz klasę, a przecież na tym nam zależy. Nie bagatelne znaczenie ma też cena, przy większym zamówieniu prawdopodobnie drukarnia da nam upust na zaproszenia weselne. Najlepiej zachować także dane drukarni - prawdopodobnie za pewien czas niezbędne będą nam zaproszenia na chrzest. Taka jest już zazwyczaj kolej spraw. Może się też zdarzyć, że będziemy potrzebowali po kolejnym z awansów całego stosu w profesjonalny sposób zrealizowanych wizytówek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:30:22
Tagi: kwiaty, impreza, stół, chrzest, rabat, drukarnia, cena