DkPanc

Szczegółowe przygotowanie do triathlonu jako podstawa do tego, aby sobie nie zaszkodzić

Sportowcom nie ma potrzeby wyjaśniać tego, jak istotne jest, żeby do każdego bez wyjątku treningu pozostawali stosownie przystosowani. Jedynie albowiem wtedy mogą posiadać gwarancję, że dla przykładu odpowiednie przygotowywanie się do triathlonu to baza do tego, aby sobie nie zaszkodzić. Zwłaszcza, że jest to wyczerpująca dyscyplina. Głównie trzeba zaplanować, jak ma wyglądać dany plan ćwiczeń dzięki któremu w pełni można chwalić się kolejno sukcesami i nie skarżyć się na kontuzje.


bieganie
Napisał: Funk Dooby
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej w takim razie wyszukać eksperta, jaki oceni Naszą formę i dopasuje trening optymalny do tego, co możemy zrobić. Jeżeli ktokolwiek zaplanuje wzięcie udziału w zawodach triathlonowych to powinien orientować się, że najlepszy jest sześciotygodniowy trening do triathlonu dla amatorów. Rozkład ten został przygotowany dla osób, jakie wcześniej nie pozostawały aktywne ruchowo. Spory akcent położy się na subiektywnie odczuwany wysiłek. Są 3 strefy. Pierwsza odwołuje się do joggingu, druga do szybszego biegu, a ostatnia dotyczy biegu takiego jak na zawodach.

Amator – triathlonista może przejść do trzeciej strefy wtedy, kiedy będzie miał już większą formę i gdy trener uzna, że będzie to dla niego bezpieczne.
O ile sportowiec przygotuje się do udziału w triathlonie właśnie na podstawie tego rozkładu to może być pewien, że wszystko potoczy się dokładnie w ten sposób, jak mu na tym zależy. Nie będzie miał potrzeby się obawiać o swoją formę i w trakcie zawodów pozyska imponujące wyniki. Należałoby wobec tego skupić się na treningu wprost przystosowanym do posiadanych możliwości. Jeżeli to zostanie przypilnowane to niczym więcej nie trzeba się przejmować. Będziemy widzieli, że odnosimy sukces.


Dodatkowo, prędko okaże się, że w nowej dyscyplinie sportowej doskonale sobie radzimy. Ta dziedzina, jak i każda inna wymaga tego, aby mądrze rozporządzać swoimi zasobami i obserwować swoje ciało. Jedynie w ten sposób będzie okazja cieszyć się doskonałą kondycją oraz jasno widzieć, jakie ma się postępy. Dobrze będzie w takim razie znaleźć trenera, który od początku będzie Nam doradzać i dzięki któremu prędko poczujemy się pewniej w następnej dyscyplinie sportowej, którą zamierzamy trenować. Regularność treningowa a także rozsądne podejście są tym, o czym musimy wiedzieć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:48:29
Tagi: sport, sukces, sukcesy, triathlonista