DkPanc

Triathlon - mocny sport dla prawdziwych twardzieli - o co w nim chodzi?

Trathlon to niesłychanie trudny i intensywny sport dla prawdziwych twardzieli. Jest to względnie młoda dyscyplina, jaka integruje w sobie trzy dyscypliny sportowe - pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. By uprawiać triathlon trzeba być mocarnym oraz wytrzymałym, niezbędne jest też poprawne przygotowanie oraz triathlon trening, albowiem praktykowanie triathlonu angażuje wszelkie grupy mięśni.

pływanie
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W triathlonie liczy się naturalnie czas - wygrywa ten zawodnik, który w najkrótszym czasie ukończy wyścig i bez problemu przebędzie poprzez wszystkie trzy etapy zawodów. W triathlonie łatwo o dyskwalifikacje, zatem startując w tych zawodach koniecznie wypada zaznajomić się z aktualnymi zasadami. Niedozwolone jest na przykład posiadanie innych elektronicznych urządzeń niż zegarek. Na etapie pływania nie można korzystać z żadnych urządzeń oraz sprzętów pływackich, takich jak płetwy. Najdłuższy odcinek zawodów to trasa kolarska, w czasie jakiej staruje się na rowerach szosowych bądź czasówkach. Warto więc się do takiego wysiłku przygotować. Oni umieją to zrobić .kolarstwo górskie
Napisał: Kimon Berlin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnim szeregiem zawodów jest bieganie, należałoby pamiętać, iż niedozwolone jest bieganie bez butów. Jak więc wyraźnie widać, triathlon to faktycznie wymagający sport - dla osób mocnych, ambitnych i potrafiących walczyć ze swoimi ułomnościami. Chociaż w zawodach tych każdy może wziąć udział, niemniej konieczne jest wyborne przygotowanie. Trening przygotowujący do triathlonu powinien być odpowiednio dobrany do każdego zawodnika, w zależności od tego czy ktoś jest hobbystą bądź ma już za sobą pierwsze zawody triathlonowe. Ci trenerzy znają się jak dobrać odpwiedni plan .

Jeśli systematycznie będziemy trenować oraz trzymać się ustalonego harmonogramu, to z pewnością perfekcyjnie przygotujemy się do zawodów. W Internecie możemy odnaleźć sporo wartościowych rad oraz wzorcowe harmonogramy, które dopomogą nam przygotować się do zawodów. Porad zdołamy szukać też u profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie sportowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:48:30
Tagi: pływanie, płetwy, kolarstwo, zawodnik