DkPanc

W jaki sposób osiągnąć sukces w muzyczną?

Porady dla zamierzających wreszcie rozreklamować swój zespół muzyczny. Wiadomo: zespołów jest o wiele więcej, niż kościołów, szmateksów bądź lokali z tureckimi przysmakami w naszych miastach. Jednakowoż wielka konkurencja na rynku muzyki w żadnym razie nie powinna nas zbytnio paraliżować.


gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Choćby dlatego, że należy wierzyć w swoje talenty. Zapewne w większości przypadków owa wiara jest całkowicie bez pokrycia w rzeczywistości, ale nawet jeśli nie zrobimy ogromnej kariery jak Leonard Cohen, Slash (czytaj o gitarzyście Guns N' Roses) albo Metallica, to przynajmniej spędzimy urokliwie czas, zapewne poznamy sporo ciekawych osób.

Kiedy człowiek prowadzi działalność w świecie muzyki, i nawet chodzi o czyste amatorstwo, tak czy siak ma możliwość poszerzyć swoje horyzonty, listę znajomości, zdolności towarzyskie. Nie można się zbytnio napalać na karierę, ponieważ świat rozrywki jest okrutny, lecz trzeba spróbować. Najbardziej istotne jest to by ciągle trenować. Eric Clapton jest doskonałym gitarzystą - jednakowoż nieustannie trenuje, muzyka to jego pasja, lecz również ciężka praca. Choć gdy będziemy od samego startu zakładali, że traktujemy granie jako pracę zarobkową, pewnie będziemy zmanierowani, a to zdecydowanie nic dobrego.

Idealny scenariusz to grywanie ze swoimi znajomymi, posiadanie marzeń, lecz mimo wszystko to wszystko jest do pewnego czasu dla zabawy. Na przykład System Of A Down (terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=system+of+a+down) w taki sposób właśnie zaczynał. Ormianie mieszkający w USA byli przyjaciółmi, uwielbiali muzykę, zapewne nie myśleli, że po niedługim czasie odniosą niewyobrażalny sukces. Choć tutaj akurat mała adnotacja - język polski jest urokliwy, ale jeżeli marzy się nam kariera, potrzebna jest wytężona nauka angielskiego. Bardzo wielu polskich wykonawców nagrywa w języku angielskim - jednakowoż co z tych starań, jeżeli trudno nie zauważyć, że ogromnym kłopotem jest akcent? Wiadomo: gdy porozumiewamy się z Anglikami, Irlandczykami bądź choćby Chińczykami nie powinniśmy obawiać się własnego akcentu, ponieważ nie ma uniwersalnego sposobu mówienia. Jednakowoż już w przypadku śpiewania, ciężko nie podśmiewać się z akcentu przez niektórych muzyków. To jasne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:26:59
Tagi: muzyka, kariera, sukces, Muzycy, gitarzyści