DkPanc

Jeśli zarządzasz przedsiębiorstwem, przemyśl, w jaki sposób wchodzisz w relacje z kontrahentami. Przeczytaj garść dobrych rad

Dojście do klienta jest w dzisiejszych czasach najważniejszym etapem w zarządzaniu firmą. Rozwinięcie dobrych stosunków z kontrahentem jest na wagę złota.
terapia
Napisał: Simon Fraser University - University Communications
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dekoracja wnętrz
Napisał: Pat Strosahl
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czy jednak do przeciętnego klienta trzeba pojechać osobiście, samodzielnie wypisać pożądany dokument, zachować w pamięci oblicze i upodobania? Jakim sposobem dać sobie radę z tymi zadaniami, wykorzystując nowoczesne technologie?


Kontakt z interesantem jest pierwszoplanową sprawą. Może być to sam kontakt przez telefon lub internetowy, zwłaszcza w tych miejscach, w których charakter działalności utrudnia osobiste odwiedzanie kontrahentów. Jakąkolwiek formę przybierze, powinien być wpisany w kompletną politykę firmy i dogłębnie przemyślany. Warto skorzystać ze strategii CRM, opracowanych już przedtem i wielokrotnie wypróbowanych. Do kupienia są programy do obsługi CRM, jakkolwiek chyba najlepszym rozwiązaniem jest CRM na zamówienie. Dzięki temu procedura styczności z klientem jest dopasowana do wymagań i potencjału konkretnej firmy, bierze pod uwagę też, specyfikę branży, krajowe ograniczenia (sprawdzaj na netsoft24.pl). Pracuje u nas sporo przedsiębiorstw, które zajmują się tworzeniem układów CRM na zlecenie i warto korzystać z ich usług.


W każdej branży nieco coś innego przyciągnie uwagę handlowców, różne funkcjonalności będą grały czołową rolę (program do obsługi serwisu - Netsoft24). Jednym z przykładów CRM może być oprogramowanie dla brokera, które umożliwia błyskawicznie uzyskać wgląd w ubezpieczenie bądź inne pakiety klienta czy też nawet wysłać monit o wpłacie raty, jeśli takie jest konieczne.
Takie aplikacje da się również zdobyć gotowe, ale i zamówić na własne zapotrzebowanie. Niezależnie, co wybierzemy, rozważona i ujednolicona metoda kontaktu z klientem przyniesie namacalne wyniki dla naszej firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:27:45
Tagi: programy, projekt, czas, plan