DkPanc

Business Intelligence – czyli żeby pozostać konkurencyjnym na rynku trzeba także należycie zarządzać dostarczonymi informacjami

Wzrost konkurencyjności w niejednej branży powoduje, że kierownictwo firmy zmuszone jest szukać takich rozwiązań, które gwarantują rozwój firmy przy jednocześnie obniżonych kosztach działalności. Poszukiwanie innowacji, a jednocześnie oszczędności, to w obecnych czasach dla różnych firm priorytet.

Żeby być konkurencyjnym na rynku trzeba także efektywnie zarządzać dostarczonymi informacjami i zasobem danych pojawiających się z chwilą prowadzenia działalności. Żeby ułatwić tego typu procesy wykorzystuje się w różnych branżach rozwiązania business intelligence. Bi jest coraz bardziej popularnie nie tylko wśród firm które nastawione są na innowację, ale również wśród tych przedsiębiorstw, które poszukują wygodnych i równocześnie skutecznych rozwiązań, dzięki którym można wybić się na rynku. Istnieje sporo programów i systemów w obrębie BI, ułatwiających operowanie informacjami i które tanim kosztem zwiększają efektywność pracy. Warto na przykład wiedzieć więcej o qlikview, czyli o systemie bardzo pomocnym także jeśli chodzi o analizę danych.biuro
Napisał: designmilk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naczelną zaletą tego systemu, tak jak innych rozwiązań w ramach BI, jest między innymi łatwy i szybki dostęp do różnych danych, które krążą po oddziałach w firmie. System skupia się na tym, aby użytkownicy mogli w każdej chwili mieć wgląd w przydatne informacje czerpane z różnych baz danych i aby na informacjach tych mogło w jednym czasie pracować wiele osób. Na dodatek system jest tak przemyślany, by można było wykonywać rozmaitego typu zlecenia prosto i intuicyjnie. Rozbudowane są tu także opcje prezentowania danych – chociażby ich wizualizacji graficznej np. w postaci 3D.

Tym sposobem można wszelkie potrzebne dane zawrzeć w czytelnych wykresach, tabelach, czy za pomocą innych narzędzi, wykorzystywanych do prezentowania danych. Sporą zaletą systemu jest przy tym możliwość korzystania z jego oprogramowania również w urządzeniach mobilnych.
Opisany system to nie jedyne narzędzie w obrębie BI, ułatwiające firmie pracę i pozwalające wybić się na tle konkurencji. Skutecznie jednak prezentuje możliwości tego rodzaju systemów i ich korzyści dla firm, które w nie zainwestują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:43:33
Tagi: informacje, 3D, urządzenia mobilne