DkPanc

Co prawdopodobie może łączyć dom, deski aktorskie, sale koncertową i imprezę? Wszystkie owe miejsca potrzebują profesjonalnego i idealnego oświetlenia

Jeżeli rozmyślamy o wielkich imprezach muzycznych czy kulturalnych, czasami tylko zauważamy oświetlenie imprez. A to duży błąd. Bez niego nie byłoby jakichkolwiek imprez ani wystąpień słynnych zespołów na stadionach.
Oświetlenie imprez przez ostatnie kilka lat przeżyło prawdziwą rewolucję. Postępowość i technologia wślizgnęły się w tę specjalizację. Teraz w większości wypadków organizatorzy stosują lampy spot lub reflektory LED. Lampy spot to lampy punktowe używane do uwypuklenia jakiś ważnych części, rzeczy lub ludzi. Często stosowane są na ekspozycjach lub przy oświetleniu estrady. Niektóre mają rączki i można wtedy wybierać co mają podkreślać swoim oświetleniem. Jedynym ich mankamentem wydaje się dosyć niewielkie natężenie światła. Może to powodować potrzebę zamontowania dodatkowego oświetlenia, aby stuprocentowo uzyskać wymarzony efekt.


Łódź
Napisał: Martin @pokipsie Rechsteiner
Na podstawie: http://www.flickr.com


Reflektor LED jest niezwykle popularny. Źródłem ich światła są diody. Reflektor LED nie rozgrzewa się tak jak tradycyjnażarówka, co jest jego ogromną wartością. Jest energooszczędny, a także niezwykle długowieczny. Te dwa ostatnie zagadnienia mogą być dużą i pozytywną przeciwwagą do tylko jednego minusa tych reflektorów, a zatem ich ceny.
Jeżeli jednak popatrzymy na to, przez jaki okres będzie nam służyć zużywając mniej prądu, koszt przestaje być minusem, ponieważ rozmywa się w obliczu ogólnego wydawania pieniędzy. Reflektor LED wytwarza podświetlenie ciepłe i chłodne, a to także trzeba wziąć pod uwagę kupując optymalny sprzęt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:43:32
Tagi: dysk, technologia, rzeczy, sprzęt, cena