DkPanc

Czołówki jako konieczny sprzęt na każdej eskapadzie

Wielu entuzjastów sportu ma w swoim wyposażeniu latarki czołowe. Od pasjonata outdooru, trekkingu, przez wspinaczy, cyklistów, biegaczy, po amatorów mniej dynamicznego wypoczynku na łonie przyrody.
Czołówki weszły już na stałe na listę potrzebnego wyposażenia na każdej eskapadzie, bez względu na cel, rozciągłość, czy położenie.


Łóżko do gabinetu medycznego
Napisał: Ted Eytan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Latarki czołowe posiadają ogromną zaletę, dlatego że nie musimy ich trzymać w rękach, a także intuicyjnie naświetlamy szczegółowo ten element okolicy, na jaki patrzymy. Pozwala to na niczym nie skrępowane ruszanie. Najlepszym rozwiązaniem jest latarka, która ma średnią, lub wielką moc i możliwość regulacji skupienia pływu światła. Nie zawsze jest konieczna latarka o mocy kilkuset lumenów, gdyż będzie to prowadziło do prędkiego wyładowania baterii. Istnieją również współczesne latarki czołowe, które samodzielnie przystosowują swą moc w zależności od warunków oświetleniowych. Doskonałym rozwiązaniem jest odrębny pojemnik na akumulatory, który będzie można przytwierdzić do pasa i doprowadzi on energię do latarki za pomocą kabla. Przydaje się to w trakcie wypraw w zimie, bowiem w takim przypadku baterie przechowywane w cieple, funkcjonują znacznie dłużej. Latarka powinna być odporna na deszcz i śnieg. Liczy się także sposobność zamontowania jej na kasku, jaki jest konieczny w górach.


CQB


Podczas ekspedycyj przyda się także nóż bear grylls - przenieś się tu.
Jest to zmodernizowana edycja noża survivalowego, zaprojektowanego we współpracy z propagatorem survivalu Bearem Gryllsem.


Gumowana rękojeść przytwierdzona na całym trzpieniu posiada antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż bardzo dobrze przywiera do ręki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:59:57
Tagi: kask, biegacz, miejsce