DkPanc

Dobra piłka tenisowa to połowa wygranej.

Tenis ziemny, dawniej zwyczajowo uznawany za konkurencję zarezerwowaną dla dżentelmenów, biegających po korcie w eleganckich długich spodniach i koszulach, powoli ewoluował i obecnie zaliczany do najpowszechniejszych dyscyplin dla zawodowych graczy jak i rekreacyjnych na całym świecie. Niewątpliwym plusem tenisa ziemnego jest fakt, że może go trenować właściwie każdy, bez względu na wiek czy warunki sprawnościowe. Również sprzęt do trenowania w tenisa zrobił się powszechnie dostępny i niedrogi. Wbrew pozorom, wybranie odpowiedniej rakiety, piłki oraz dobrze skrojonego stroju posiada niemałe znaczenie i znacznie może podwyższyć wygodę trenowania i jednocześnie mieć wpływ na sukcesy na korcie tenisowym.
www.novasport.pl - akcesoria do tenisa
Napisał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Piłki tenisowe są jednym z ważnych, o ile nie najistotniejszych składników w zawodach tenisowych. Istnieje wiele rodzajów piłek, a każdy z nich jest dedykowany innej grupie zawodników. Dla doświadczonych tenisistów pełnowartościowa piłka tenisowa jest równie niezastąpiona jak profesjonalna rakieta. Piłki ciśnieniowe posiadają w środku ciśnienie powietrza, dzięki temu zyskują swój wizerunek i odbijają się od kortu. Piłki tenisowe pakowane są w hermetyczne pojemniki, puszki, lub wytrzymałe folie. Piłki tenisowe ciśnieniowe są zazwyczaj używane przez graczy zawodowych oraz niewprawionych początkujących. W związku z częstymi odbiciami, ogromną siłą odbić oraz rotacją, piłki do tenisa uszkadzają się na zewnątrz jeszcze nim zdążą stracić niezbędne ciśnienie (piłki tenisowe ciśnieniowe).tenis
Napisał: Carine06
Na podstawie: http://www.flickr.com
Forma piłek do tenisa jest bardzo istotny podczas meczu. Piłki tenisowe bezciśnieniowe, nie mają w środku podwyższonego ciśnienia. Dużo bardziej deformują się przy odbijaniu. W rzeczywistości oznacza to, że w trakcie treningu, piłka może wydawać się cięższa i twardsza, ale jeśli uderza się w nią z ogromną mocą, to piłka zamiast lecieć prędzej, znacznie zwolni. Dodatnią stroną piłek bezciśnieniowych jest to, że przy każdym uderzeniu nie tracą ciśnienia, który gwarantuje efektywną grę. Są to piłki tenisowe odpowiednie dla nowicjuszy oraz hobbystycznych graczy w tenisa. Piłki te dedykowane są graczom dojrzałym. Z myślą o najmłodszych graczach, wiele firm wprowadziło piłki gąbkowe. Są o wiele większe od piłek standardowych i są bardzo lekkie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:04:18
Tagi: sport, tenis, piłki