DkPanc

Lista rodzajów piłek tenisowych.

Wiele ludzi nie docenia wagi piłek tenisowych. Prawdą jest jednak to, że dobrze dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonalni zawodnicy używają nowych piłek właściwie przy każdej okazji. Trenują takimi, by w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich wykorzystać, gdy rozpoczyna się mecz. Gracze pierwszy raz zamieniają piłki do tenisa już po siódmym gemie meczu, a później czynią tak konsekwentnie co 9 kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo istotny jest cały ten proces.

Kliknij tutaj
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Piłki do tenisa dzielimy na 2 główne kategorie - piłki bezciśnieniowe oraz piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe posiadają grubszy kauczukowy środek i zachowują dobrą jakość odbicia, dlatego mogą być używane przez dłuższy czas.Główna charakterystyka tych piłek to znaczna twardość i ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest utrudniona.Taki wybór to wspaniałe rozwiązanie na treningi tudzież dla osoby grającej okazjonalnie. Piłki te kupuje się w wiadrze lub w worku.Piłki ciśnieniowe są bardziej lekkie i miękkie, a więc w przeciwieństwie do omawianych wcześniej bezciśnieniówek, zawodnik odczuwa wyraźną przyjemność z gry, z powodu dobrej kontroli uderzeń. Piłki te powinny być używane stale, ponieważ każdy dzień to utrata ciśnienia, a więc niższy kozioł piłki oraz brak komfortowej gry. To wspaniałe rozwiązanie dla osoby trenującej regularnie lub profesjonalnie. Piłki pakowane są po 3 lub cztery sztuki w specjalistycznym pojemniku, a po jego otworzeniu powinno się usłyszeć charakterystyczny dźwięk, który jest wywołany uwolnieniem ciśnienia. Aby sprawdzić czy piłka wciąż nadaje się do grania, podnosi się ją na wysokość stu cali, puszcza i oczekuje aż się odbije od twardej powierzchni. Jeśli po koźle wzniesie się ona na wysokość 53-58 cali, to znaczy, że wciąż jest doskonale napompowana. Dla przeciętnego gracza piłka powinna wystarczyć na rozegranie 6-8 setów (Novasport sklep internetowy).piłka na korcie
Napisał: superscheeli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda firma wytwarzająca piłki ma w ofercie 3 rodzaje piłek: poziom profesjonalny,mistrzowski i rekreacyjny. Poziom zawodowy to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na korzystanie z danej marki.Takie piłki gwarantują jakość i wytrzymałość na najwyższym poziomie. Poziom mistrzowski to piłki nieco gorsze od wcześniej omawianych, ale dla większości graczy średnio-zaawansowanych będą więcej niż zadawalające. Ostatnio poziom przeznaczony jest dla rekreacyjnych graczy jak i do treningowego użycia, dlatego tych piłek unika się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele rodzajów piłek tenisowych, ale na decyzję, które kupić - ma wpływ wiele rzeczy.Wybór nieodpowiednich piłek może mieć tak samo niekorzystny wpływ na grę gracza jak brak odpowiedniej dla jego umiejętności rakiety.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:04:18
Tagi: gracze, gra, mecz, rakieta, zawodnicy, sety