DkPanc

Niecodzienne sposoby na sprawdzenie myślenia logicznego czyli zalety pokojów typu escape room

Ludzie od bardzo dawna uwielbiają różnego rodzaju zagadki, a najlepsze są takie, w jakich mogą się mogli sprawdzać. Z tego też powodu bez przerwy dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju gry które sprawdzają umiejętność odpowiedniego myślenia i analizowania zdarzeń.

escaperoom
Napisał: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz niektórym i to będzie mało i szukają czegoś co jeszcze bardziej ich zaintryguje. I niektórzy rzeczywiście znajdują, przykładowo w pokojach typu escape room. Zainteresowanie taka formą zabawy przyszło do naszego kraju z Zachodu, gdzie jest dość popularna. Również u nas cieszy się rosnącym zainteresowaniem, bo jest wielu ludzi, którzy uwielbiają się na wszelkie sposoby sprawdzać, jednocześnie dobrze się bawiąc. W największym skrócie pokoje typu escape room to nietypowe zespołowe gry w rzeczywistym świecie, które mają na celu rozwiązanie zagadek o dość dużej trudności. W grach takich uczestników zamyka się do odpowiednio przygotowanego pokoju, wypełnionego różnymi przedmiotami. W pokoju umieszczone są też wskazówki, dzięki którym można będzie otworzyć drzwi i się uwolnić, ale jeśli ktoś myśli że takie zagadki są łatwe, to bardzo się myli.

W typowej sesji w takich grach bierze udział kilka osób. Ich ilość uzależniona będzie od wielkości samego pokoju, jaki najczęściej nie ma jakiś wielkich rozmiarów. Typowo na znalezienie rozwiązania i wyjście uczestnicy mają w okolicach godziny, i jak się okazuje, raczej w tym czasie prosto nie będzie.Zagadki są trudne i zaskakujące, i duża liczba zespołów niestety zostaje uwięziona na wieki w zamkniętym pokoju. Rzecz jasna to na wieki to czas, kiedy obsługa przyjdzie wszystko otworzyć i wypuści pechowych uczestników. W Polsce tego typu pokoje są do znalezienia w paru miastach i cały czas zaczynają się pojawiać kolejne. W każdym takim klubie jest najczęściej kilka pokoi, które można albo pokonywać zupełnie niezależnie, albo przechodzić od jednego do drugiego. Pokoje różnią się rodzajem zagadek i stylem, wszystko to ma na celu zaskoczenie gości i sprawienie, aby za każdym razem mogli coś innego odkryć - rezerwuj wybrany pokój.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:04:17
Tagi: zespoły, zagadki, wyjście, łamigłówki