DkPanc

Podkłady muzyczne - ich ważność w świecie filmowym. Czy na prawdę są aż tak bardzo ważkie?

O tym jak istotną rolę gra muzyka w produkcjach filmowych wie każdy. Przytulna, malownicza czy szybka i ekspresyjna, we wszelkiej postaci stanowi uzupełnienie przy głównym montażu. Podnosi emocje, wzbudza ciekawość , przejęcie, strach i nie daje się męczyć w ciągu seansu. Jest niezbędnym składnikiem każdej produkcji. Przy jej pomocy film wydaje się być ciekawszy i bardziej zrozumiały.


Sala kinowa
Napisał: Dick Thomas Johnson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wspólnie z nadejściem epoki filmu dźwiękowego istota muzyki diametralnie się zmieniła. Nieraz bywa tak, iż utwór idealnie dobrany do danego obrazu w filmie, a w następnej kolejności słuchany w radiu do samego końca traci cały swój czar. Podkłady muzyczne do filmów określa fragmentaryczność, zastosowane są w pojedynczych scenach w wyłącznie fragmentach. Muzyka filmowa nie ma gromadzić na sobie atencji, ani grać roli pierwszoplanowej. Ma wieść uwagę obserwatora tam, gdzie potrzebował tego reżyser. Nie raz czytamy na stronach internetowych bądź w gazetach o tym, że film był banalny, ale muzyka wspaniała.

Kot ogląda telewizję
Napisał: Mathieu Plourde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Znaczący nacisk kładzie się na to, tak aby film był bardzo dobry pod wszelkim względem, bowiem odbiorcy są niezmiernie wymagający. Podkłady muzyczne do filmówstanowią dopełnienie całości dzieła, określają postacie w nim przytoczone, ich przeżycia, nastroje. Powstał również osobny gatunek filmów, który oparty jest wyłącznie na muzyce - „musicale”. Tam właśnie utwory kierują całą akcją. Dzięki niej będziemy mogli się tak samo przestraszyć lub roześmiać, jak też wzruszyć, przejąć przypadkami bohaterów występujących na ekranie. To ona buduje w konkretnym filmie niesamowity klimat. Tworzona jest planowo na potrzeby danego dzieła, dla jego drobiazgowej ilustracji.

Dziś muzyka jest nieodzownym aspektem każdego filmu, zaczynając od tych najkrótszych filmików, które widujemy w sieci, a kończąc na pełnometrażowych produkcjach dużego ekranu. Zdoła ona zmienić odzwierciedlenie towarzyszącego jej obrazu, być jego podwaliną tudzież narzędziem skłaniającym odbiorcę do rozważań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:12:44
Tagi: muzyka, film, musicale, muzyka filmowa