DkPanc

Triathlon – z jakich względów dobrze jest podjąć się tego bezsprzecznego wyzwania sportowego?

Są osoby, które najchętniej przeszłyby przez życie cichaczem, lecz są również ludzie, dla których liczą się prawdziwe wyzwania. Jednym z takich wyzwań, które można przed sobą postawić, jest triathlon. Jest to – nie da się zakwestionować – sport wytrzymałościowy, jaki potrzebuje właściwego przygotowania, a jednocześnie daje wielką satysfakcję, gdy będziemy mogli wykonać każdą z trzech dyscyplin, z których się składa. Jakie są przymioty takiego wysiłku?


Przede wszystkim trenujemy kilka dyscyplin w tym samym czasie, toteż w gruntowny sposób dbamy o swoją formę. Można też wybierać dyscypliny zależnie od pogody na zewnątrz – zimą raczej trudno będzie nam się przymusić do biegania albo jeżdżenia na rowerze, ale za to chętnie popływamy. Pamiętajmy jednak, iż biegać można na bieżni, zatem także deszcz nie powinien być dla nas barierą.

siłownia
Napisał: Engyles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Będziemy trenować w sali, słuchając ulubionej muzyki i ciesząc się komfortowymi warunkami, jakie panują na siłowni. Co więcej trenując triathlon nie trzeba od razu mierzyć się w profesjonalnych zawodach. Można zacząć od imprez dla amatorów, by skontrolować swoje siły oraz zobaczyć, na ile możemy sobie pozwolić, aby nie nadwyrężyć mięśni. Podczas treningów i zawodów z pewnością poznamy też wiele osób, z którymi będziemy mogli zawrzeć przyjaźnie. Dzięki nim dowiemy się wielu pożytecznych informacji, ponieważ być może ćwiczą już dłużej niż my i będą mogli nam coś poradzić.

Co ważne, triathlon nie jest kontuzjogenny, zatem nie powinien prowadzić do kłopotów ze stawami czy do innych dolegliwości. Na koniec trzeba wskazać na jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – trenując troszczymy się o swoją kondycję i dobrze wpływamy na zdrowie. Regularna aktywność sportowa sprawi, że nie będziemy się tak szybko przemęczać i nawet długi spacer pod górę nie da nam w kość. Będziemy przygotowani na wszystko, także na wycieczkę w góry połączoną ze wspinaczką. Triathlon pozwoli nam bez problemu podjąć się każdego innego wysiłku, jakim będziemy zaciekawieni.


Pamiętaj, iż jeżeli zdecydujesz się na przedstawioną aktywność sportową, potrzebny jest ci odpowiedni plan treningowy. Triathlon trudno jest trenować samemu. Najlepiej jest spotkać się z trenerem, który przygotuje należyty program ćwiczeniowy, gdyż znakomicie wie, w jaki sposób przygotować się do tak dużego wysiłku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:04:18
Tagi: zdrowie, siłownia, kondycja, ćwiczenia