DkPanc

Jakiego rodzaju informacje są przekazywane na kursach motorowodnych?

Ludzie zachowujący dynamiczny tryb życia mogliby spędzać swój czas na dużo interesujących wariantów. Przykładowo mogą pojechać gdzieś nad jezioro, żeby tam pływać na skuterze wodnym lub jachtem czy też motorówką.
Co ciekawe, aby uzyskiwać pierwsze doświadczenia, nie ma potrzeby posiadać jakichkolwiek dodatkowych papierów. Niemniej jednak niezbędna jest pewna wiedza, która zagwarantuje wszystkim bezpieczeństwo.


obuwie - perspektywa
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do prowadzenia jachtów motorowych konieczny jest patent sternika motorowodnego, który uzyskuje się po skończeniu specjalnego szkolenia oraz zaliczeniu egzaminu. Takie szkolenia motorowodne odbywają się w kilku etapach. Na początku przedstawiane są informacje ogólne związane z historią czy organizacją sportu motorowodnego. Przekazywana jest również wiedza dotycząca przepisów związanych z wykonywaniem sportów motorowodnych, w tym narciarstwa motorowodnego. Ponadto kursanci są zapoznawani z budową jachtów motorowodnych czy ze sprzętem ratunkowym czy też sygnalizacyjnym. W ramach szkolenia przekazywana jest także wiedza związana z czynnościami bosmańskimi, czyli łączeniu różnego typu lin. Nie mniej istotne są wiadomości odnoszące się do meteorologii, czyli np. określania siły wiatru czy stanu konkretnego akwenu. Opisywane są także zazwyczaj występujące sygnały zwiastujące fatalną aurę.


Opisywane szkolenia motorowodne rozdzielone są na część teoretyczną oraz zajęcia praktyczne. Cena kompletnego szkolenia, wraz z egzaminem końcowym wynosi około 500zł. Warto jest zdecydować się na odbycie takiego kursu, ponieważ jest to droga do dosyć niecodziennego sposobu spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Daje to także okazję przeżywania niezwykłych emocji. Po dostaniu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, da to możliwość zabrania bliskiej osoby na niezapomnianą wyprawę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:21:51
Tagi: czas, części, koszt, konie, interes