DkPanc

5 gier dla dzieci na placu zabawpoza domem

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla odrobinę starszych dzieci zabawa jest bardzo istotnym elementem życia. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują nowe informacje, a także uczą się współpracy, dzielenia się i generalnie życia w społeczeństwie. Nieprawidłowe jest twierdzenie części rodziców, którzy sądzą, że dziecko musi być trzymane pod kloszem, z dala od rówieśników, którzy mogą dawać zły przykład. Podobnie szkodliwe jest izolowanie dziecka od wszelkich zagrożeń, chociażby od infekcji i dolegliwości biorących się z częstego pobytu w grupie rówieśników.
dziewczynka na placu zabaw
Napisał: Shannon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym słowem dzieciom powinno się zapewniać pewną dozę swobody i możliwość spędzania czasu z pozostałymi dziećmi, co pomoże mu w późniejszym życiu, jak również uodporni je na sporo szkodliwych elementów. Miejscem, które świetnie się nadaje do takiej grupowej zabawy jest plac zabaw.

Place zabaw, podobnie jak duża liczba innych miejsc, przez lata zmieniały się i uległy unowocześnieniu. Dużo przyrządów tam się znajdujących ma swoje prototypy w przeszłości. Przykładem może być tradycyjna huśtawka bocianie gniazdo, która aktualnie wyrabiana jest z odmiennych tworzyw niż kiedyś. Generalnie aktualnie na szeroką skalę stosuje się tworzywa sztuczne, ale również w odpowiedni sposób dostosowane drewno. Często spotykanym widokiem obecnie są place zabaw z typowymi budowlami z bali, posiadającymi zjeżdżalnie i inne atrakcje. Ogólnie obecnie miejsca takie są dużo lepiej wyposażone, przyrządów jest po prostu więcej. W ten sposób większa liczba dzieci może z nich korzystać w jednym momencie.

Ruch jest potrzebny ludziom w każdym wieku. Dla dzieci ma to wpływ na ich organizm, który nieustannie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z dziećmi to dobra okazja do odpoczynku od pracy i codziennych zajęć. Można na przykład udać się na place zabaw, na którym dziecko bawi się samo lub z innymi dziećmi. Rodzice natomiast mogą w tym czasie się zrelaksować. Zależnie od przyrządów znajdujących się na placu zabaw gry najmłodszych są zróżnicowane. Czasami wystarczy tylko mieć własną piłkę do gry z innymi dziećmi. Rozmaite ćwiczenia wykonywane na drabinkach i pozostałych elementach pozwalają dzieciom utrzymać dobrą formę.Źródło: http://linoweplacezabaw.pl/pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:08:18
Tagi: drewno, aktywność fizyczna, dzieci, dodatki, gry, ćwiczenia, atrakcje, wspólna zabawa