DkPanc

Metoda na odpoczynek

Pracujemy obecnie coraz to dłużej, siedem, do dwunastu godzin na dzień. Potem jeszcze zakupy, poczta, inne drobne sprawy i wreszcie oczekuje na nas rodzinka. Maluchowi wypada poczytać bajeczkę na dobranoc, ze starszym odrobić zadanie czy po prostu posiedzieć razem po to, by nie stracić kontaktu z potomkiem i jego rzeczywistością. Oprócz tego jeszcze pożądałoby się spędzić trochę czasu z ukochaną. Na te wszystkie rzeczy potrzeba dwóch rzeczy: spokoju i czasu. Nie spędzimy satysfakcjonującego wieczoru z dziećmi jeśli nie będziemy umieli się zrelaksować.
otwieracz
Napisał: Bugatti
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
Strategii na to jest niemało, można chodzić na szachy, biegać, praktykować inne sporty. Ogólnie istotnym jest by sobie wyszukać takie zajęcie które lubimy, sprawia nam ono radość, jednak - jeśli to wykonalne - dalekie jest od naszej powszedniej pracy. Ma to na celu by nasz zajęty mózg miał szansę oderwać się od codziennych problemów. Jak takie zajęcie odnaleźć?


Różne są drogi do własnego hobby. Może to być fascynacja jakąś dziedziną wiedzy albo jakimś przedmiotem. Oczywiście rodzaj hobby będzie uzależniony od naszego charakteru. Jednostka aktywna, kochająca ruch raczej nie będzie kolekcjonować znaczków. Powodem do znalezienia zamiłowania może stać się nawet ulubiona potrawa czy napój, przykładowo wino może stać się zalążkiem kolekcji zawierającej karafki lodówkowe. Oczywiście swój zalążek zbiór taki może mieć w którejś z podróży. Dowolna zagraniczna eskapada do Słowacji lub Czech, i po powrocie zbieramy srebrne otwieracze.

otwieracz
Napisał: Blomus
Na podstawie: Blomus
Najfajniejsze w zbieractwie jest to, że zebrane przedmioty nie muszą nam do niczego służyć. Roztropny jest domysł, że mając w domu zbiór chrząszczy nie musimy zaraz zostać amatorami kuchni azjatyckiej w stopniu ekstremalnym. Zbieracz map z kolei nie musi od razu opłynąć globu naokoło, bowiem może mu wystarczyć samo marzenie. Ważne aby nasze zamiłowanie sprawiało nam przyjemność oraz nie utrudniało życia rodzinie. No, chyba że cała familia absorbuje się tym samym. Wtenczas nie tylko nam będzie miło ale zarazem zadbamy o równowagę uczuciową rodziny co z pewnością pozwoli nam być szczęśliwymi. A wszak naprawdę o to nam wszystkim idzie, o szczęście nasze a także naszych najbliższych.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:43:19
Tagi: wino, praca, kontakt, marzenie