DkPanc

Na czym polegają ćwiczenia złożone? w jaki sposób je wykonywać? Jakie środki są pomocne w takich ćwiczeniach?

Ćwiczenia złożone angażują do pracy dwa lub większej ilości stawów, jest to podstawą prawidłowej funkcjonalności. Warto się nimi zainteresować, bo oferują całkiem sporo zalet.Robiąc takie ćwiczenia z obciążeniem musimy kontrolować ciało, które wykonuje pracę w wielu płaszczyznach, to również dodatkowo spełnia funkcję stabilizacyjną, niezwykle ważną dla całości.
Star Fitness 5
Napisał: Rafał Depa
Na podstawie: Rafał Depa
Przykładem takiego ćwiczenia może być przysiad z jednoczesnym uniesieniem ramion w górę. Aby wykonać takie ćwiczenie trzeba stanąć w małym rozkroku, wziąć w ręce hantle lub butelki z wodą w ten sposób, by dłonie były skierowane do środka. Potem wykonajmy przysiad pamiętając, aby mieć proste plecy.Gdy już się wyprostujemy, ugnijmy przedramiona (łokcie powinny być przyklejone do tułowia), a później unieśmy ręce w górę - na równej linii z barkami. Dobrze jest stosować tego rodzaju ćwiczenia pamiętając jednak zawsze, aby były z wielką starannością wykonane, to bowiem zapewni najlepsze rezultaty. Należy jednak pamiętać, aby wspomagać się dobrymi suplementami. Jednym z nich jest arginina.

To jednej z ważniejszych aminokwasów endogennych w naszym organizmie. Jego wpływ można znaleźć w różnych procesach fizjologicznych ludzkiego metabolizm jak przykładowo w syntezie hormonu wzrostu albo detoksykacji ze szkodliwych produktów przemiany materii. Jednak produkcja takiego związku przez nasz organizm jest z czasem ograniczona. Dzieje się tak wskutek procesu starzenia się.

Najbardziej ważnym źródłem argininy są mięso, produkty nabiałowe oraz mleczne. Inny, bardzo korzystny środek to Tribulus. A dokładnie Tribulus terrestris to łacińska nazwa rośliny,która poznana jest od tysięcy lat. Jest to buzdyganek naziemny, jest wykorzystywany w naturalnej medycynie chińskiej oraz indyjskiej. Ma właściwości wzmacniające oraz tonizujące. Mężczyźni cenią go sobie z powodu tego, iż jest afrodyzjakiem. Obecnie jest cennym składnikiem wielu suplementów dla sportowców.


sprzęt sportowy w parku
Napisał: Brisbane City Council
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stosowany jest w medycynie jako środek działający na nadciśnienie, zaburzenia w oddawaniu moczu czy dolegliwości układu krążenia. Sportowcy stosują go jako środek zwiększający poziom hormonów anabolicznych. Zmniejsza poziom cholesterolu we krwi oraz wspiera pracę wątroby i nerek. Dlatego warto wziąć pod uwagę tego typu suplementy, jak chcemy mieć dobre wyniki i przy okazji wspomóc swój organizm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:59:49
Tagi: choroby, mięso, dolegliwości, ćwiczenia