DkPanc

Naciągi do rakiet tenisowych, punkt handlowy z akcesoriami tenisowymi

Każdy gracz w tenisa ma obowiązek zadbać o swą rakietę, aby powiększyć wytrzymałość naciągu. Ażeby nie wystawiać rakiety na wpływ skrajnych temperatur, lub wilgoci, należy stale przechowywać rakietę w specjalnej torbie do chronienia rakiet. Naciągi tenisowe naturalne są stworzone z krowiego, czy też owczego jelita w bardzo skomplikowanym procesie. Ich najważniejsze cechy to idealna elastyczność, niska utrata naciągnięcia i żywotność.

tenis
Napisał: Harald Deischinger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są one bardzo kosztowne i wrażliwe na warunki pogodowe. Są też naciągi sztuczne, które są niezwykle zaawansowanymi technologicznie produktami. Posiadają one większą wytrzymałość i niekiedy nawet większą dynamiczność. Naciągi tenisowe nylonowe są najczęściej stosowanymi gatunkami naciągów -zobacz tutaj. Są jednymi z bardzo zalecanych naciągów tenisowych na świecie. Struny są zwykle wykonane z jednego rdzenia nylonu i otoczone warstwą ochronną włókien. Sznurki nylonowe z kilkoma warstwami obrzeżnymi są lepszej jakości aniżeli struny z pojedynczymi warstwami osłonowymi. Warstwy ochronne redukują stratę napięcia strun najczęściej towarzyszące naciągom nylonowym. Struny poliestrowe są stworzone z jednego włókna otoczonego jedną cienką bądź kilkoma osłonkami. Występują w przeróżnych wymiarach, które zezwalają wybrać pomiędzy rozmaitą giętkością a pułapem wytrzymałości. Naciągi poliestrowe są mało sprężyste i są dość sztywne w porównaniu z innymi. Sklep tenisowy http://www.novasport.pl/ ma w swojej ofercie naciągi o różnej strukturze, jakie połączone ze sobą powinny zagwarantować wyższą przyczepność piłki.naciągi
Napisał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
hybrydowe są stosunkowo nowymi rodzajami naciągów na rynku. Jest nieomal bezkresna ilość wykonalnych zestawień, co przynosi możność bardzo pojedynczych konfiguracji. Jest także opcja nabywać hybrydy w kompozycjach zaproponowanych przez wytwórców naciągów tenisowych. Naciąg to bardzo indywidualna kwestia, toteż zawsze należy samemu przekonać się, czy dany naciąg nam pasuje. Każdy naciąg posiada dwa ważne parametry. Jest to sztywność i strata wstępna naprężenia. Dobór zgodnego napięcia jest tak samo istotny, jak wybór samej rakiety.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:00:49
Tagi: struny, rakieta, elastyczność, naprężenie, hybrydy