DkPanc

Z czego się bierze fenomen Angry Birds, najpopularniejszej gry komputerowej w historii

Każdego dnia na świecie pojawiają się nowe gry, lecz niewiele z nich może się udać osiągnąć prawdziwy sukces. Lecz co pewien czas mogą się takie pojawić, pojawiają się także gry, które śmiało nazywać można fenomenami. I do takich jest zaliczana Angry Birds, gra, która podbiła cały świat, a blisko dwa miliardy pobrań czynią ją najbardziej popularną grą w historii. Dodatkowo, z tej nieskomplikowanej gry urodził się wielki przemysł, gra ma już swój serial, w planie będzie tradycyjny film, a najróżniejsze gadżety z latającymi ptakami są marzeniem większości maluchów.


angry birds
Napisał: Gear4
Na podstawie: Gear4
Nad niezwykłą popularnością tej gry zaczęli się zastanawiać nawet badacze, chcąc wywnioskować, czemu każdy chociaż przez chwilę w nią grał. A w pierwszej kolejności gra w ptaki i świnie jest przede wszystkim bardzo prosta. Nie będzie wymagać od grającego wielkich umiejętności albo talentu, nie trzeba też tworzyć jakiś skomplikowanych scenariuszy. Po prostu strzela się ptakiem i patrzy, co się wydarzy po drugiej stronie planszy - a rzeczywiście dużo się może dziać, zadbali już o to producenci gry.

Następnym ogromnym plusem tej gry jest to, że grać w nią można nawet w pięciu minutach przerwy, czekając na dentystę czy jadąc tramwajem do szkoły. Dużo gier bardzo wciąga, lecz wymagają one dłuższego siedzenia, żeby to miało jakiś sens. Przy Angry Birds tego problemu nie ma - jedna runda może zająć kilka minut, a jeżeli coś nie wyjdzie, to w
gra komputerowa
Napisał: krisguy
Na podstawie: http://www.flickr.com
każdym momencie można do niej powrócić i poprawić wynik.


No i nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej sprawie, którą jest wygląd - cokolwiek by się nie mówiło, to Angry Birds jest zwyczajnie grą uroczą, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach i zachwycającą detalami. Producent nie spoczywa na laurach i bez przerwy ukazują się nowe przygody latających ptaków, ostatnią nowością jest przykładowo Angry Birds Stella - Angry Birds. Wszystko wskazuje na to, że także ta gra odniesie ogromny sukces, co zresztą doskonale widać patrząc na statystyki ściągnięć, już teraz gra notuje bardzo dużą liczbę użytkowników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:30:02
Tagi: gadżet, producent, użytkownik