DkPanc

Motywacja do pracy. W jaki sposób poszerzać swoje zainteresowania?

Naprawdę dużo mówi się w ostatnim czasie o motywacji do działań. Nie chodzi jedynie o uporządkowanie dnia czy pracy, ale o aktywne spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele "rozpraszaczy" i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który możemy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. W jaki sposób znaleźć wolne chwile?


obraz
Napisał: Richard Pearson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemalże każdy z nas pragnie robić w życiu wyłącznie to, co lubi i co sprawia wielką przyjemność. Dlatego też warto poszerzać swoje talenty, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego hobby zrobić potencjalne źródło pieniędzy, ale o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, często sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzimy przez komputerem. Nawet jeśli próbujemy coś wykonać, wielokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas interesuje, ale jakimś sposobem zatrzymało nasz wzrok. Takie "pożeracze czasu" sprawiają, że dzień, który planowaliśmy spędzić aktywnie stanie się po prostu zmarnowany. Jak temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, chcielibyśmy go oszlifować. Aktualnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Często zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, używamy komunikatorów, z filmików o rysowaniu przechodzimy na śmieszne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Warto jednak wiedzieć, że we wszystkim to właśnie praktyka czyni mistrza. Ratunkiem w takich sytuacjach są aplikacje, za pomocą których możemy blokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli ich otworzyć. Dodatkowo warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym bądź wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozpraszać.

lekcje rysunku
Napisał: Ettore Bechis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonałe będzie także zapisanie się na kurs. Odnalezienie właściwego miejsca powinno być proste. Na przykład jeżeli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (zobacz program zajec). Oczywiście warto dostosować je do swoich umiejętności i określić cel. Wówczas znalezienie czegoś odpowiedniego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemal wszystko można znaleźć w sieci, kurs rysunku Kraków także nie powinna sprawić najmniejszego kłopotu.


Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a żadne media nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeśli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dojściu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na spełnienie. Dlatego też walczmy z "rozpraszaczami" i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:21:31
Tagi: pasja, hobby, obrazki, umiejętności, zainteresowania