DkPanc

Pamiątki i wyróżnienia w zawodach sportowych

Większość z nas ogląda w TV (lub niemnodzy oryginalni słuchają w radio) rozgrywek sportowych. Emocjonujemy się tym, że ktoś przebiegnie o część sekundy prędzej od innych na 100 m czy na 1000 m.
Złota statuetka
Napisał: Ulrich Peters
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ba, sami również nierzadko regularnie uprawiamy sport - biegamy nierzadko w zorganizowanych akcjach. W moim regionie w najwyższym stopniu znane są rajdy rowerowe i biegi maratońskie. Odwiedzając mojego wujka w korytarzu mijam witrynę z medalami które udało mu się pozyskać w kilku - nawet międzypaństwowych biegach maratońskich, czyli na dystansie 42 km. Znajdują się tam statuetki w bardzo wielu formach i z rozmaitych materiałów: z metalu, syntetyku itp., jednak najpiękniejsze są te wykonane z szkła. Sprawiają wrażenie niezwykle eleganckich.

Taki przedmiot może zostać wykonany w rożnych technologiach: łączony z metalami albo z minerałami, a nawet z hartowanym szkłem. Jak łatwo się domyśleć, hartowanie szkła przeprowadza się w celu spotęgowanie wytrzymałości materiału tak, żeby figurka nie rozpadła się gdy będzie przeprowadzane grawerowanie szkła.Grawerstwo jest jednym z najdawniejszych zawodów. Projekt rycia w glinie, skale
Nagroda
Napisał: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com
lub różnych materiałach popularny już był w Antyku. Jakże ważki był to zawód świadczy fakt, że w najistotniejszych mitach greckich czczony jest ten kunszt (przedstawienie fragmentów tarczy Achillesa w jednej z wersji mitu o zburzeniu Troi). Od czasów Spartan stosuje się zupełnie podobne techniki. Naturalnie zmieniły się materiały z jakich stworzone są narzędzia, albowiem przykładowo grawerowanie szkła wykonuje się obecnie za pomocą urządzeń laserowych czy obrabiarek sterowanych cyfrowo.

Wykorzystanie dokonań współczesnej chemii (wypalanie metali) pozwala na masowość produkcji przez co wysoce obniżają się koszty, przeto spadają opłaty. Dzięki temu szkoła mego dziecka może sobie pozwolić na ufundowanie pucharu za zajęcie I miejsca w turnieju szachowym dla mojego uzdolnionego syna. Warto również samemu wygrawerowanie w szkle drobiazgu dajmy na to na rocznicę ślubu powierzyć odpowiedniej firmie za osiągalną cenę. Warto również pokusić się o zlecenie wyprodukowania zaprojektowanej samodzielnie biżuterii z oryginalnym grawerunkiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:09:45
Tagi: statuetki, materiały, rajdy rowerowe, wypalanie metali