DkPanc

Polska muzyka - co najlepiej posłuchać Co podpowiadają eksperci

Możemy dostrzec pewną rzecz w rodzimej branży – otóż od niedawna wielką popularność zdobywają uczestnicy telewizyjnych konkursów wokalnych, które są na antenach kilku stacji. Najlepszym przykładem artysty, który pokazał się ludziom dzięki TV, jest liczący dwadzieścia lat Dawid Podsiadło. Ten utalentowany wokalista w obecnym roku wydawał debiutancki album, a jego utwory zdobywały czołowe miejsca w zestawieniach muzycznych. Ten wokalista jest tak ceniony przez odbiorców, że dostał nominację EMA MTV na najbardziej popularnego rodzimego wykonawcę.
gra na gitarze
Napisał: endless autumn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże nasza branża rozrywkowa to nie tylko młode wilki. Wśród młodych ludzi bardzo lubiany jest Piotr Rogucki, dość ekscentryczny piosenkarz formacji COMA, który niedawno wybrał solową ścieżkę kariery. Liryki tego zespołu, tworzone przez Roguckiego, są najczęściej pełne zawiłych metafor. Co warte zaznaczenia, wiele osób dostrzega w nich kicz. Można powiedzieć, Piotr Rogucki może się szczycić identyczną liczbę tych, którzy go kochają, oraz tych, którzy go nie trawią. Najważniejsze jest to, że muzyk wywołuje silne emocje.

A co napisać o pozostałych polskich muzykach? Cóż, ciągle pokazuje się wiele przebrzmiałych gwiazd. Mówimy tu o wokalistach, których lata popularności miały miejsce parę dekad temu. Niektórzy z nich jeszcze potrafią zachwycić formą. Idąc dalej, można zauważyć grupę muzyków, którzy usiłują zdobyć popularność oraz pieniądze przez koncertowanie na wszelkiego rodzaju imprezach, nawet tych zupełnie marginalnych. Na koniec warto napisać co nieco o tych bandach, które nie miały jeszcze szansy pokazania się większej widowni.

Takie zespoły często koncertują po rozmaitych klubach i są uwielbiane przez niewielką grupę fanów. Zazwyczaj nie biorą się za wydanie płyt, bo nie mają wystarczających środków na efektywną promocję. Pewną szansą na zdobycie popularności są show muzyczne w TV, jednak najwyraźniej większość niszowych artystów uważa takie audycje za nazbyt prostackie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:26:39
Tagi: programy, pieniądze, wokalista, MTV, miejsca, Teksty