DkPanc

Praktyczne mierniki zużycia energii - ile energii elektrycznej pobierają poszczególne urządzenia?

W każdym domu jest założony licznik energii, chociaż nie wiemy ile prądu pobierają pojedyncze urządzania, takie jak na przykład lodówka, pralka albo komputer. Okazuje się, iż montując miernik zużycia energii będziemy mogli dowiedzieć się jak wiele prądu pobiera pewne urządzenie w naszym domu. Wprawdzie mierniki urządzeni energii również pobierają prąd, gdyż podłącza się je do gniazdka, ale jest to najmniejszy koszt - około 2 złote rocznie, więc naturalnie nasze portfele tego nie odczują.

rachunek
Napisał: miguelb
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy miernik zużycia energii ma funkcję poboru mocy odbiornika i także zużytej energii. Bardziej wprawne oraz bardziej nowoczesne mierniki zużycia energii na domiar tego mogą mierzyć także parametry sieci elektrycznej, takie jak częstotliwość czy napięcie. Jeszcze inne mierniki posiadają funkcję prognozy, dzięki czemu możemy się dowiedzieć jak wiele będzie nas kosztować korzystanie z konkretnego urządzenia poprzez tygodnie, miesiące albo też przez lata. Ewidentnie mierniki zużycia energii to bardzo praktyczne oraz nadzwyczaj funkcjonalne urządzenia, jakie wskazane jest posiadać w swoim domu. Na rynku odnajdziemy rozmaite modele i typy mierników, wśród jakich dużo cechuje się faktycznie ciekawą oraz niezwykle dogodną ceną. Kupując tańszy typ nie wydasz wiele, za to będziesz mógł oszczędzić na rachunkach za prąd.pomiar zużycia energii
Na podstawie: mojaenergia24.pl
W wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy jak dużo prądu pobiera na przykład dynamiczny komputer, zapalone światło pozostawione przez pół godziny, bądź włączony przez cały dzień telewizor, mimo że tak właściwie oglądamy telewizję być może z dwie godziny. Dzięki miernikom elektrycznym możemy dowiedzieć się jak wiele prądu tracimy, a co za tym idzie jak dużo pieniędzy wyrzucamy w błoto. Używanie mierników i zobaczenie jak wiele kosztuje nas zostawianie włączonych urządzeń, z jakich chwilowo nie korzystamy, na pewno może więc nauczyć nas oszczędzania. Wskazane jest więc przejrzeć dostępne na rynku typy mierników energii oraz zdecydować się na zakup któregoś z nich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:21:29
Tagi: dom, telewizja, prąd, rachunki, napięcie