DkPanc

W jaki sposób kupić samochód i na tym nie stracić, czyli kilka rad dla kupujących

Rynek fabrycznie nowych samochodów w Polsce jest dość mały w porównaniu z innymi krajami Europy daleko nam pod tym względem do Niemiec, gdzie nowych samochodów sprzedaje się o wiele więcej. Nic dziwnego, przecież niewiele ludzi może sobie pozwolić na kupno auta prosto z salonu. Dlatego zdecydowanie większy jest rynek samochodów z drugiej ręki. Lecz jak zakupić używane auto, by na tym nie stracić?
opony
Napisał: Levente
Na podstawie: http://www.flickr.com
W internecie i komisach znajdziemy ogromną liczbę ofert sprzedaży używanych pojazdów. Jak się w tym gąszczu nie zgubić? Jeżeli rozważamy zakup konkretnego modelu, dobrze jest znaleźć opinie innych użytkowników na jego temat. Nie jest o to trudno, ponieważ w sieci istnieją różne fora, gdzie dostępne są takie opinie. Może to być bardzo pomocne w zidentyfikowaniu możliwych problemów, które mogą na nas czekać po zakupie. Pozwala to uniknąć kosztownych niespodzianek. Musimy również przeanalizować ofertę konkurencyjnych modeli. Może się okazać, że będzie bardziej atrakcyjna. (Hurtopony) Jeżeli będziemy mieć już rozeznanie, kolejnym etapem jest wybór kilku propozycji, którymi jesteśmy zainteresowani. Należy tutaj zwrócić uwagę na proponowane ceny. Jeżeli cena za samochód jest zdecydowanie niższa od pozostałych ofert, wtedy musimy zachować szczególną ostrożność. Jest bardzo prawdopodobne, iż poprzedni właściciel zwyczajnie chce się tego pojazdu pozbyć, ze względu na to, że wymaga dużych wydatków. Zdarzają się okazję, ale nie warto ulegać emocjom i dokładnie sprawdzić taki samochód przed dokonaniem zakupu. Gdy wybraliśmy już parę ogłoszeń, jakimi jesteśmy zainteresowani, wystarczy już tylko umówić się ze sprzedającymi na oględziny. Koniecznie trzeba odbyć jazdę próbną, podczas której sprawdzimy, czy podczas jazdy nie dzieje się nic niepokojącego, wypróbować działanie układu kierowniczego. Aby mieć pewność, że z silnikiem jest wszystko w porządku, pojedźmy do diagnosty. Koszt sprawdzenia auta również o tym aby sprawdzić, w jakim stanie są opony. Autor artykułu: http://www.hurtopony.pl/onas.htmlopony
Napisał: Frank Weber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli są już mocno wyeksploatowane, to miejmy na uwadze to, iż tuż po zakupie trzeba będzie kupić nowe opony. Pamiętajmy jednak, iż wszelkie niedomagania, małe usterki, czy zużyte opony to dobry start do negocjacji. Jeżeli więc nie przeszkadzają nam drobne usterki, wówczas mamy szansę sporo zbić z ceny.Nabyć auto nie jest trudno. Aby jednak nie żałować takiego zakupu, należy przestrzegać kilku zasad. Jeżeli podejdziemy do tego z rozwagą wtedy będziemy długo się cieszyć nowo zakupionym autem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:21:31
Tagi: Auto, Kupno, ceny