DkPanc

Google oznacza strony mobile-friendly

Bardzo wielu ludzi posiada telefony komórkowe, za pomocą których stale może mieć dostęp do sieci. Często zdarza się tak, że telefony zastępują laptopy, zarówno w czasie pracy, jak i rozrywki. Możemy na nich czytać, oglądać filmiki i filmy, przeglądać strony Internetowe, notować, robić praktycznie wszystko. Kłopot pojawia się wtedy, gdy trafimy na stronę niedostosowaną do tego rodzaju urządzeń. Niełatwo nam wtedy cokolwiek odczytać, musimy powiększać treść i zmieniać orientację ekranu.

Strona przyjazna komórkom
Napisał: My Online Estate Agent
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przeglądarka Google ułatwia wyszukiwanie stron, przez oznaczanie ich jako przyjazne komórkom. Dzięki takim praktykom znalezienie najlepszej witryny internetowej nie jest już czasochłonne. Obok wyniku wyszukiwania powinien znajdować się znacznik "Na komórki" bądź "Mobile-friendly". Warto wybierać właśnie takie witryny, dzięki czemu otrzymamy pełny komfort przeglądania. Jeżeli posiadamy tworzone przez nas strony i jesteśmy ciekawi, czy będą one przyjazne komórkom, należy spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze strona internetowa powinna wykorzystywać oprogramowania obsługiwane przez wszelkie mobilne urządzenia, na przykład nie włącza się do takiej listy Flash.

Niezwykle ważny jest także rozmiar pisma, musi być on czytelny, bez koniecznego powiększenia, natomiast cała witryna zoptymalizowana tak, żeby nie było niezbędne oglądanie strony w poziomej orientacji telefonu. Linki powinny być ustawione w taki sposób, aby bez problemu wchodzić w wybrany, nie wciskając obu lub tego, który całkowicie nas nie zainteresował. Przeglądarka upraszcza sprawdzenie, czy strony są dostosowane do omówionych wymagań. Należy jedynie wprowadzić adres strony do specjalnie przygotowanego tekstu mobile-friendly.

Oprócz tego, że uzyskamy wynik, w dodatku będziemy mogli zobaczyć, jak witryna prezentuje się na telefonach i tabletach. Google udostępniła także poradnik dla webmasterów. Przewodnik pozwoli na przygotowanie przyjaznych smartfonom stron.

Obecnie, gdy niezwykle dużo osób korzysta z Internetu za pomocą telefonów komórkowych lub tabletów, warto ułatwić ten proces i przygotować strony przyjazne komórkom. Dzięki temu z pewnością zyskamy zadowolonych odwiedzających, a dobrze przygotowana witryna zachęci do ponownego odwiedzenia. Powinno się o tym pamiętać. Jeżeli witryna nie spełnia oczekiwań, trudno będzie zachęcać ludzi, by przeglądali ją ponownie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:14:24
Tagi: Internet, flash, webmaster, przeglądarka, sieć internetowa